REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Koncern branży przetwórstwa rolno-spożywczego ADM zostaje w Business Garden Poznańartykuł
Pokaż artykuł
Koncern branży przetwórstwa rolno-spożywczego ADM zostaje w Business Garden Poznań
Koncern branży przetwórstwa rolno-spożywczego ADM zdecydował się na przedłużenie umowy najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań. Kompleks oferuje łącznie 88 tys. mkw. biur w dziewięciu budynkach biurowych klasy A, usytuowanych w obrębie ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej na poznańskim Marcelinie.
Firma z branży e-commerce wynajęła powierzchnię biurową w Alchemia Business Center w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży e-commerce wynajęła powierzchnię biurową w Alchemia Business Center w Gdańsku
Spółka Eastend wynajęła około 700 mkw. powierzchni w biurowcu Neon. Budynek wchodzi w skład gdańskiego kompleksu Alchemia, którego deweloperem jest Torus. Umowa została podpisana na pięć lat.
TXM S.A. przenosi do Sosnowca swoje biuro i magazyn centralnyartykuł
Pokaż artykuł
TXM S.A. przenosi do Sosnowca swoje biuro i magazyn centralny
Firma TXM, właściciel sieci dyskontów odzieżowych zlokalizowanych na terenie całej Polski, przenosi swoje biuro oraz magazyn centralny do parku logistycznego Exeter Parku w Sosnowcu. Najemca zajmie powierzchnię ponad 4 000 mkw. i niebawem rozpocznie działalność operacyjną w nowej siedzibie. Spółkę TXM w procesie negocjacji i wyboru nowej lokalizacji wspierała firma AXI IMMO.
Konsorcjum firm Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas stawia na DL Invest Park Płockartykuł
Pokaż artykuł
Konsorcjum firm Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas stawia na DL Invest Park Płock
Konsorcjum firm Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas wynajęło 2,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w kompleksie DL Invest Park Płock.
Atlas Estates inwestuje w Łodzi i Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Atlas Estates inwestuje w Łodzi i Warszawie
Firma Atlas Estates Limited po raz kolejny inwestuje w Polsce. Zakupiła działkę w Łodzi, z zamiarem realizacji na niej projektu logistycznego lub przemysłowego. Spółka nabyła również pulę mieszkań w centrum Warszawy, które zostaną wykończone i wynajęte w II połowie 2023 roku.
PHN S.A. wybuduje na warszawskiej Woli nowy biurowiec VENA [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PHN S.A. wybuduje na warszawskiej Woli nowy biurowiec VENA [WIZUALIZACJE]
PHN S.A. planuje budowę nowego, kilkupiętrowego biurowca VENA w Warszawie. Nowy budynek uzupełni dwuetapowe osiedle Vis a Vis Wola obejmujące prawie 500 mieszkań. Obiekt o powierzchni około 15 tysięcy metrów kwadratowych może pomieścić kilkadziesiąt firm. Będzie gotowy za dwa lata.
Martex nowym najemcą parku magazynowego Logicor Będzinartykuł
Pokaż artykuł
Martex nowym najemcą parku magazynowego Logicor Będzin
Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, podpisał umowę najmu z firmą Martex, polskim dystrybutorem części zamiennych do samochodów ciężarowych. W Logicor Będzin, Martex zajmie 45 tys. mkw. w wolnostojącym budynku.
Jak realizować inwestycje w centrach handlowych?artykuł
Pokaż artykuł
Jak realizować inwestycje w centrach handlowych?
Istniejące centra handlowe wymagają systematycznie nowych inwestycji – zarówno ze względu na ich starzenie się, jak i zmiany standardów wymagane przez przepisy prawa unijnego. Prawo nakłada obowiązki związane z nieruchomością na właściciela nieruchomości – dotyczą one bezpieczeństwa i zgodności z aktualnymi przepisami. Niestety, wynajmujący próbują przenosić te obowiązki na najemców.
Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje nowe, duże osiedle mieszkaniowe na Nowych Żernikachartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich deweloperów zrealizuje nowe, duże osiedle mieszkaniowe na Nowych Żernikach
Będzie kolejna duża inwestycja mieszkaniowa wielorodzinna na wrocławskim, modelowym osiedlu Nowe Żerniki. Jeden z największych polskich deweloperów - ATAL S.A. zamierza zrealizować nowy projekt na tym jednym z najpopularniejszych osiedli mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska.
MLP Group rusza z nową, dużą inwestycją na Dolnym Śląsku. Tym razem w Zgorzelcuartykuł
Pokaż artykuł
MLP Group rusza z nową, dużą inwestycją na Dolnym Śląsku. Tym razem w Zgorzelcu
MLP Group rozpoczyna realizację nowego centrum logistycznego w województwie dolnośląskim. Park MLP Zgorzelec będzie zlokalizowany tuż przy granicy z Niemcami i Czechami.
Wielki, amerykański koncern otworzył nowe biuro w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Wielki, amerykański koncern otworzył nowe biuro w Warszawie
Amerykański koncern Bechtel, który zbuduje w miejscowości Choczewo na Pomorzu pierwszą elektrownię jądrową w Polsce, wybrał warszawski biurowiec Equator IV z portfela CPI Property Group na siedzibę swojego polskiego oddziału.
Polska firma KARPOL inwestuje w nową fabrykę w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma KARPOL inwestuje w nową fabrykę w woj. małopolskim
Kolejna polska firma inwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie małopolskim. W Starym Sączu, w powiecie nowosądeckim. Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał decyzję o wsparciu inwestycji spółki KARPOL, producenta karniszów z tworzywa, drewna i metalu, a także rolet, żaluzji, moskitier, firan oraz zasłon.
Ruszył drugi etap rozbudowy parku handlowego Ozimska Park w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Ruszył drugi etap rozbudowy parku handlowego Ozimska Park w Opolu
Kolejna duża inwestycja handlowa w województwie opolskim. Rozpoczął się drugi etap rozbudowy parku handlowego Ozimska Park w Opolu. W jego ramach powstanie dodatkowe 1 200 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Nową przestrzeń zajmą sklepy: CCC, Worldbox oraz Dr Materac, znacząco poszerzając ofertę handlową obiektu. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie nowej przestrzeni planowane jest na czwarty kwartał 2025 roku.
Duży hotel na warszawskim Mokotowie sprzedany [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Duży hotel na warszawskim Mokotowie sprzedany [ZDJĘCIA]
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Tym razem dotyczy sprzedaży dużego hotelu zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Suwak 7. Chodzi o hotel Four Points by Sheraton.
CTPark Zabrze: kolejny budynek gotowy do użytkowaniaartykuł
Pokaż artykuł
CTPark Zabrze: kolejny budynek gotowy do użytkowania
Deweloper CTP zakończył budowę kolejnej hali wchodzącej w skład CTPark Zabrze. Budynek o powierzchni 11 200 mkw. otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. To jeden z nielicznych obiektów produkcyjnych na Śląsku oferujących możliwość wynajmu małych modułów – od 1700 metrów kwadratowych. Dzięki realizacji tej inwestycji, powstaną kolejne nowe miejsca pracy.
W Rzeszowie powstaje nowy, 17-piętrowy budynek wielorodzinny przy rondzie Pobitno [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstaje nowy, 17-piętrowy budynek wielorodzinny przy rondzie Pobitno [FILM]
W stolicy Podkarpacia powstaje nowy, wysoki, 17-piętrowy budynek przy rondzie Pobitno. Pozwolenie na tę inwestycję zostało wydane jeszcze wiosną 2020 roku, przez poprzednie władze Rzeszowa. Projekt realizowany przez dewelopera Vispro Development zakłada powstanie budynku mieszkalnego z ponad 200 mieszkaniami oraz podziemnym garażem na 400 samochodów.
Łódź wyburza ruiny! Aż 161 budynków przeznaczonych do rozbiórki w 2026 roku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Łódź wyburza ruiny! Aż 161 budynków przeznaczonych do rozbiórki w 2026 roku [ZDJĘCIA]
Łódź w 2026 roku zapowiada jako kolejny intensywny etap porządkowania miejskiej przestrzeni. Z krajobrazu znikną stare, niszczejące budynki, które od dawna szpeciły ulice. W ich miejscu powstaną atrakcyjne tereny inwestycyjne.
W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec?artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec?
Istnieje szansa, że panorama Warszawy wzbogaci się o nowy, ponad 200-metrowy wieżowiec. Budynek o takiej wysokości może powstać przy ulicy Złotej, w samym centrum stolicy.
Belgijska firma Trotec inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Belgijska firma Trotec inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna firma zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu udzielonemu przez Warmińsko-Mazurską Specjalna Strefę Ekonomiczną. Trotec Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (należąca do belgijskiej firmy Trotec) zaplanowała projekt, który zwiększy atrakcyjność regionu oraz przełoży się na korzyści środowiskowe i gospodarcze dzięki utrzymaniu produktów żywnościowych w łańcuchu i obniżeniu śladu węglowego pasz i żywności.
Dolny Śląsk zyska nowy gazociąg. To kolejna inwestycja GAZ-SYSTEM z dofinansowaniem UEartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk zyska nowy gazociąg. To kolejna inwestycja GAZ-SYSTEM z dofinansowaniem UE
Spółka otrzyma 10 mln zł wsparcia z funduszy europejskich na budowę gazociągu Kotowice-Krzeczyn. Nowa infrastruktura w województwie dolnośląskim zwiększy bezpieczeństwo dostaw gazu w regionie.
REKLAMA